Herbata czarna a zielona


earl-grey

Herbata to nieodłączny element codziennej diety niejednej osoby, jednak warto wiedzieć o tym, iż na rynku dostępne są obecnie różne jej rodzaje. Największą popularnością cieszy się jednak herbata czarna oraz zielona. Czym jednak różnią się między sobą te dwie herbaty?

Herbata czarna

Liście czarnej herbaty poddawane są procesowi fermentacji, dzięki któremu napar ma intensywny aromat, smak oraz dosyć ciemną barwę. Regularne picie takiej herbaty pomaga szybko wrócić do siebie po stresie, który związany jest z licznymi problemami w pracy i w życiu osobistym. Bardzo popularna jest obecnie herbata Earl Grey z KrainaHerbaty, do której dodawany jest wyciąg z bergamoty. Wiele osób wybiera herbatę Earl Grey z uwagi na jej bardzo przyjemny smak, który nie jest tak intensywny, jak to ma miejsce w przypadku zwykłej czarnej herbaty.

Herbata zielona

Liście zielonej herbaty w odróżnieniu od tej czarnej nie są poddawane procesowi fermentacji, przez co taka herbata ma jaśniejszy kolor i odznacza ją delikatniejszy smak. Przygotowuję się ją w nieco inny sposób niż czarną herbatę, ponieważ nie można zalewać jej wrzącą wodą. Zielona herbata ma znacznie większe ilości cennych dla zdrowia składników, dzięki czemu korzystniej wpływa na stan zdrowia.