Zastosowanie wyciągu z zielonej herbaty


Zielona herbata oprócz tego, że spożywana jest w postaci naparu, znalazła szerokie zastosowanie w kosmetologii. Dziś wyciąg z zielonej herbaty znajdziemy w składzie wielu produktów pielęgnacyjnych, w tym w kremach, maseczkach czy tonikach. Jej szeroko poznane właściwości sprawiły, że jest chętnie stosowana jako popularny surowiec kosmetyczny. 

Zielona herbata w kosmetykach

Zielona herbata (https://www.krainaherbaty.pl/herbata-zielona) to składnik, które zdecydowanie wpływa na poprawę wyglądu skóry, w związku z czym znajdziemy ją w wielu różnych produktach kosmetycznych. Jest to niezwykle atrakcyjny składnik kosmetyków, ponieważ dostarcza on licznych antyoksydantów, odpowiedzialnych za niwelowanie niszczącego działania tzw. wolnych rodników. Kremy zawierające w składzie zieloną herbatę, wykazują działanie ochronne przed fotostarzeniem (starzenie wywołane działaniem promieniowania UV). 

Ponadto zielona herbata opóźnia pojawienie się zmarszczek i przebarwień. Wyciąg z zielonej herbaty wykazuje także działanie antybakteryjne i przeciwzapalnym, dlatego też jest to popularny składnik kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się i z problemami trądzikowymi.
Wyciąg z zielonej herbaty korzystnie wpływa także na redukcję cellulitu. 

Picie zielonej herbaty działa moczopędnie, co z kolei przyczynia się do likwidowania wszelkiego rodzaju obrzęków, a jednocześnie wykazuje również właściwości oczyszczające (usuwa toksyny z organizmu). To między innymi przez takie działanie, wyciąg z zielonej herbaty wpływa na zmniejszenie cellulitu.